خانه پربازدیدترین ها ویروس .redl باجگیری که تمام فایلهای شما را رمز گذاری می کند

ویروس .redl باجگیری که تمام فایلهای شما را رمز گذاری می کند

ویروس redl ویروس باجگیری که تمام فایلهای شما را رمز گذاری می کند (این ویروس را جدی بگیرید)

کلیکهای ناآگاهانه روی لینکهای ناشناس می تواند پشیمانی سختی را با طعم ویروس redl به همراه داشته باشد.

ویروس Redl یکی از آلودگی های خانواده djvu از نوع تغییر نام دهنده می باشد که فایل‌های شخصی مهم را انتخاب و رمزگذاری می‌کند (ویدئو، عکس‌ها، اسناد). متاسفانه فایل‌هایی که الوده می شوند پسوند پرونده آنها به .Redl تغییر می کند و دیگر شما هیچوقت نمی‌توانید آن‌ها را باز کنید. مگر اینکه 450 تا 900 دلار باج پرداخت کنید

در این مقاله سعی خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم تا ویروس Redl را پاک کنید. و در ادامه شما با موارد زیر آشنا خواهید شد:

  1. Redl چیست؟
  2. آیا برای بازگشت فایلهای الوده redl پول را پرداخت کنیم!
  3. چگونه آلوده شدم؟
  4. چگونه ویروس Redl را حذف کنیم؟
  5. بهترین انتی ویروس حذف ویروس Redl .
  6. نحوه اجرای ویروس Redl .
  7. چگونه پرونده‌های redl را باز و رمزگشایی کنیم.
  8. راه‌حل فعلی برای بازکردن فایلهای redl و بازیابی آنها.
  9. دانلود برنامه رمزگشایی پرونده‌های redl .
  10. سوالات متداول

 

ویروس “Redl چیست؟

Redl می‌توانند به عنوان یک کرم و عفونت معرفی کرد.
Redl نوعی ویروس خاص است که اسناد و مدارک شما را رمزگزاری یا پاک می‌کند و سپس شما را مجبور می‌کند تا هزینه بازیابی آن‌ها را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که djvu (ملقب به ایست) اولین بار توسط مایکل Gillespie۲، تحلیلگر ویروس، آشکار و آنالیز شد.
Redl اساسا مشابه خانواده سایر الودگی های این زمینه است( Mkos، Nbes، Mbed.) و همه انواع پرونده‌های رایج را آلوده می کند . از این رو، کاربران نمی‌توانند اسناد فیلم ها و یا عکس‌های را باز کنند. Redl خودش را به انتهای پسوند اضافه می‌کند . پسوند پرونده در همه پرونده‌ها. به عنوان مثال فایل video.avi به video.avi.redl تبدیل خواهد شد. به محض این که رمزنگاری انجام شد، Redl یک فایل ویژه متن _ تولید می‌کند و آن را به همه پوشه‌ها اختصاص می‌دهد که حاوی فایل‌های اصلاح‌شده هستند.
متن درخواست واریز وجه بصورت زیر در پوشه هو درایوهای شما قرار دارد

ویروس باجگیر .REDL
متن ویروس باجگیر .REDL

الگوریتم رمزنگاری مورد استفاده توسط ویروس Redl ، AES ۲۵۶ است.
پس اگر فایل‌های شما با کلید رمزگشایی خاصی رمزنگاری شده‌اند، که کاملا منحصر به فرد است و نسخه‌های دیگری وجود ندارد.

واقعیت غم‌انگیز این است که بازیابی اطلاعات بدون کلید منحصر به فرد موجود غیرممکن است.

در صورتیکه بعد از الودگی آنلاین شده اید ، امکان دستیابی به کلید رمزگزاری شده AES ۲۵۶ برای شما غیر ممکن است. چون رمز برای سازنده الودگی Redl که انرا ترویج می‌کند، ارسال و ذخیره می‌شود.
برای دریافت کلید رمزگشایی، باید ۹۸۰ دلار پرداخت کنید . که متاسفانه معلوم هم نیست این پرداخت تاثیری داشته باشد

چگونه به ویروس .REDL آلوده شدم؟

Redl روش‌های مختلفی برای ورود به سیستم شما دارد ، ترکیب شدن با برنامه های کاربردی پولی که در اینترنت به صورت رایگان قرار داده شده اند ، ایمیلهای آلوده ، برنامه های فیل*ترش*کن رایگان ، وب سایتهای آلوده
اسپم پست الکترونیکی این ویروس ادعا می‌کند که از شرکت‌های معتبر برای شما ایمیلی ارسال کرده که شامل یک هایپر لینک و یا اتصال مخفیانه است، که با کلیک روی آ« کار تمام می شود
در حالی که شما در حوزه اینترنت در حال مرور هستید، تبلیغات بسیاری ممکن است برای نمایش به شما تلاش کنند و اگر شما AdBlock را روی مرورگر خود نصب نکنید قطعا این تبلیغات آزار دهنده را دریافت خواهید کرد. با این حال، برخی از آن‌ها ممکن است کاربران تصادفی را هدف قرار داده و با یک‌بار کلیک آلوده شوید.
، اما واقعا مهم نیست که چه روش خاصی در مورد شما رخ داده‌است چون دیگه خیلی دیر شده ، بهتر است با فایروال و انتی ویروس معتبر پیشگیری کنید.

چگونه ویروس Redl را حذف کنیم؟

علاوه بر کدگذاری فایل‌های قربانی، ویروس Redl شروع به نصب جاسوس افزارها بر روی کامپیوتر برای سرقت اعتبار حساب، کیف جیبی، فایل‌های دسکتاپ و چیزهای دیگر می کند . پیشنهاد میکنیم در سریعترین زمان اینترنت خود را قطع و اقدام به نصب آنتی ویروس های معتبر کنید

از جمله آنتی ویروس های معتبر

آوست اینترنت سیکوریتی که فایروال و اسکن باکس دارد
کسپراسکای
بیت دفندر
SpyHunter ۵
Malwarebytes
و…

چگونه آلودگی ویروس REDL را رمزگشایی و رفع کنیم.

در حال حاضر تنها راه حل بازیابی فایلهای تغییر نام داده شده redl خوش شانسی شما و استفاده از ابزار زیر می باشد را بازیابی کنید.
این ویروس  ابتدا در فایل های بزرگ گسترش پیدا می کند اگر فایل‌های شما بسیار بزرگ هستند گیگابایت +) رمزگشایی خیلی سخت خواهد شد
جدیدترین راه حل در اواخر اوت ۲۰۱۹ پس از تغییراتی که هکرها ایجاد کردند منتشر شد. که شامل رفع الودگی های Mkos، Nbes، Mbed و … می باشد.
شما می‌توانید ابزار رمزگشایی رایگان را در اینجا دانلود کنید: این ابزار در حال حاضر تنها ابزار بازگردانی فایلهای رمزگذاری شده توسط الودگی های مشابه می باشد.
دقت کنید که برنامه رمزگشایی را به عنوان یک مدیر راه‌اندازی کنید. برای این کار روی برنامه راست کلیک و ران از ادمین را کلیک کرده و روی دکمه بله کلیک کنید
تصاویر برنامه بازگردانی redl

 

بعد از اجرای برنامه رمزگشایی redl پوشه‌ها را برای رمزگشایی انتخاب کنید.

براساس تنظیمات پیش‌فرض، به طور خودکار در درایوهای موجود را نشان می دهد . پوشه ها و درایوهای اضافی زا می‌توانید با کمک دکمه Add انتخاب شوند.
برنامه معمولا چندین گزینه با در نظر گرفتن خانواده خاص الودگی های این مدلی را پیشنهاد می‌دهد. در حال حاضر گزینه‌های ممکن در تب گزینه‌ها ارائه شده‌اند و می‌توانند فعال یا غیر فعال شوند. ممکن است لیستی کامل از گزینه‌های فعال موجود را پیدا کنید.
بعد انتخاب پوشه های الوده روی دکمه decrypt کلیک کنید
به محض اینکه شما تمام مکان‌های مورد نظر را برای رمزگشایی به این لیست اضافه کنید، روی دکمه decrypt کلیک کنید تا فرآیند رمزگشایی را آغاز کنید.
توجه داشته باشید که صفحه اصلی ممکن است در ابتدا هیچ تغییر نکند اما به مرور شروع به فعالیت می کند

سوالات متداول

چه طور می‌توانم فایل های redl را باز کنم؟

متاسفانه امکان ندا ره. این پرونده‌ها توسط Redl ransomware رمزنگاری شده‌اند. محتوای فایل‌های redl تا زمانی که کلید را نداشته باشید در دسترس نیستند.

فایل‌های redl حاوی اطلاعات مهمی هستند. چطور می‌توانم فورا آن‌ها را رمز گشایی کنم؟

اگر با روش بالا باز نشد منتظر بمانید تا روش های جدید ارائه شوند روش‌های جدید دیگر به صبر نیاز دارند.

شما انتی ویروس هایی برای حذف ویروس Redl توصیه کرده‌اید.

آیا این به این معنی است که انتی ویروس این برنامه فایل‌های رمزنگاری شده من را حذف خواهد کرد؟

البته که نه. فایل‌های رمزنگاری شده شما تهدیدی برای کامپیوتر محسوب نمی‌شوند. آنچه اتفاق افتاد پیش از این اتفاق‌افتاده است.
شما برای حذف عفونت‌های سیستم فعال به بدافزار ضد بدافزار نیاز دارید. ویروسی که فایل‌های شما را رمز گذاری می‌کند به احتمال زیاد همچنان فعال بوده و متناوبا،
یک تست برای توانایی رمزگشایی حتی فایل‌های بیشتر انجام می‌دهد. علاوه بر این، این ویروس‌ها keyloggers و backdoors را برای کاره‌ای مخرب بیشتری نصب می‌کنند.
(به عنوان مثال سرقت گذرواژه، کارت‌های اعتباری).

برنامه رمزگشایی redl تمام فایل‌های من را رمزگشایی نکرد، یا همه آن‌ها قفل نبودند. چه باید بکنم؟

صبر داشته باشید. ظاهرا شما به نسخه جدید of ransomware مبتلا هستید و کلیدهای رمزگشایی هنوز آزاد نشده اند. اخبار را در وب سایت ما دنبال کنید.
ما شما را زمانی که کلیدهای Redl جدید یا برنامه‌های جدید رمزگشایی ساخته می‌شوند، اطلاع میدهیم ، لطفا زیر همین مقاله ایمیل خود را کامنت کنید.

آیا پول را برای .REDL پرداخت کنیم!

متاسفانه تا این لحظه هیچ بازگشت موفقی بعد از پرداخت پول در هیچ کجا ثبت نشده
با این حال، پرداخت باج درخواست‌شده برای توسعه دهندگان ویروس redl ممکن است یک اشتباه بزرگ باشد. این افراد ممکن است به دنبال کلاهبرداری شما باشند و با پول خود فرار کنند. با توجه به این ریسک، توصیه می‌کنیم که هر گونه پیشنهاد برای پرداخت پول و را رد کنید
فایل readme.txt همچنین نشان می‌دهد که صاحبان کامپیوتر باید در طول ۷۲ ساعت با نمایندگان Redl تماس بگیرند که از لحظه اولین الودگی پرونده‌ها آغاز می‌شود. در شرایط گرفتن تماس در ۷۲ ساعت مصرف کنندگان به میزان ۵۰ % تخفیف داده خواهد شد، در نتیجه مبلغ باج گیری به ۴۹۰ دلار کاهش خواهد یافت). با این حال، از پرداخت باج دوری کنید!
ویژگی تمام این ویروس‌ها و مجموعه مشابه باجگیری با کلید رمزگشایی منحصر به فرد ی باشد.
به این ترتیب اگر الودگی هنوز تحت مرحله توسعه باشد یا دارای برخی از ایرادات و باگها باشد، می توان امید داشت بزودی راه حلی برای رفع ان پیدا شود در حال حاضر تنها راه‌حل برای جلوگیری از از دست دادن اطلاعات ارزشمند شما این است که به طور منظم پشتیبان فایل‌های مهم خود را داشته باشید
توجه داشته باشید که حتی اگر چنین پشتیبانی را به طور منظم نگه دارید، باید بدون استفاده در یک مکان خاص قرار داده شوند و به ایستگاه کاری اصلی شما متصل نباشند.

لازم به ذکر است که زمانی که اطلاعات پشتیبان خود را بر روی دستگاه مشترک خود نگه دارید و در اولین ارتباط با سیستم الوده ، اطلاعات بکاپ را هم از دست می دهید.

به همین دلیل، پشتیبانگیری روی سی دی رایت شده را توصیه میکنیم و کار عاقلانه ایی نیست بکاپهای فلش یا هارد را به هر سیستمی وصل کنید .
و درآخر مهمترین نکته و عجیبترین نکته در فرم باج خواهی این ویروس استفاده از یک دامنه دات آی ار می باشد که واقعا جای سوال دارد؟

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

Must Read

آلبوم موسیقی تصنیف و ترانه منتشر شد

آلبوم «تصنیف و ترانه» تازه ترین اثر از گروه موسیقی همنوازان فاخته، از سوی شرکت نوای مهرنواز آریایی روانه بازار شد. آلبوم «تصنیف و ترانه»...

طرح آوازی «دشتی» اثر امیرحسین رئوفی منتشر شد

این نواخت طرحی آوازی در «دشتی-مرکب» با هدف به‌کارگیری ظرفیت‌های بالقوه در مد دشتی است. این اثر در شب کنسرت «برگزیدگان دانشکدۀ موسیقی دانشگاه...

منظومه ستار خان دستانی به قلم علیرضا تیانی خیابانی منتشر شد

تازه ترین اثر تألیفی از دکتر علیرضا تیانی خیابانی تحت عنوان «منظومه ستار خان دستانی» چاپ و منتشر شد. دکتر خیابانی در معرفی ستارخان از...

ششمین اجلاس شاعران هم‌سرا آنلاین برگزار می‌شود

ششمین اجلاس شاعران هم‌سرا روز سه شنبه 14 آبان 1399برای اولین بار به صورت آنلاین برگزار می‌شود. بنا به تصمیم رییس جمعیت شاعران آزاد ایران...

امیرحسین نوشالی برای تقدیر از فرشتگان سلامت می خواند

امیرحسین نوشالی با تک آهنگ «فرشته سلامتی» به جشنواره تولیدات صدا و سیما پیوست و این موزیک تقدیم فرشتگان سلامت و مردم شریف ایران...