طرز تهیه بستنی خرما و گردو – تاپ روز

مرحله اول روش تهیه بستنی خرما و گردو:

قبل از هر کاری ابتدا به سراغ خرماها می رویم، تاکید می کنم که باید از خرمای نرم و رسیده استفاده کنید؛ در غیر این صورت باید خرما را با کمی آب بجوشانید تا نرم شود؛ من این روش را توصیه نمی کنم پس بهتر است از همان اول خرماهای کاملا نرم و شیرین را انتخاب کنید.

هسته خرما ها را خارج کنید،  اگر پوسته خرماها قابل جدا شدن هستند آن ها را هم جدا کنید، با یک چاقوی تیز بافت نرم خرما را برش بزنید و آن ها را به تکه های کوچکتر تبدیل کنید.

مرحله دوم روش تهیه بستنی خرما و گردو:

60 گرم مغز گردو را با چاقو خرد کنید، البته شما برای زیبایی بستنی تان چند عدد از مغز گردو ها را خرد نکنید و بگذارید سالم بمانند.

بستنی خرما و گردو

مرحله سوم روش تهیه بستنی خرما و گردو:

300 گرم خامه را داخل یک کاسه مناسب بریزید و یک قاشق چایخوری وانیل به آن اضافه کنید. وانیل شما می تواند پودری یا عصاره باشد اما اگر عصاره باشد بهتر است چون عطر آن قوی تر است و برای بستنی مناسب تر خواهد بود؛ شما می توانید از خامه های صورتی رنگ صبحانه استفاده کنید که تقریبا به یک “عدد خامه صبحانه + نصف یک عدد خامه صبحانه” احتیاج خواهید داشت.

ترکیب وانیل و خامه را هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند.

مرحله چهارم روش تهیه بستنی خرما و گردو:

4 عدد زرده تخم مرغ را با یک همزن مفتولی بزنید تا کاملا از لختی خارج شود و کاملا کشدار و کرم رنگ شود. این مواد را کنار بگذارید.

بستنی خرما و گردو

مرحله پنجم روش تهیه بستنی خرما و گردو:

یک لیوان بزرگ شیر را داخل یک شیرجوش یا قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم گاز قرار دهید سپس نصف قاشق چایخوری نمک و یک فنجان شکر را به آن بی افزایید و شروع کنید به همزدن همه مواد تا نمک و شکر کاملا در شیر حل شود و شیر به طور کامل گرم شود، نزدیک به لحظه رسیدن نقطه جوش گاز را خاموش کنید و اجازه دهید که محتویات شیر درون قابلمه از گرما بی افتد و ولرم شود.

بستنی خرما و گردو

حالا شیر ولرم را داخل کاسه حاوی زرده تخم مرغ بریزید و همه مواد را هم بزنید تا یکدست شود سپس کل مواد را مجددا به داخل قابلمه یا شیرجوش برگردانید و روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و بی وقفه هم بزنید تا مواد به غلظت برسد و کرم کاستارد بستنی ما آماده شود.

پس از 4 الی 5 دقیقه که مواد به غلظت رسید گاز را خاموش کنید و مواد را از صافی عبور دهید تا در نهایت به یک کرم صاف و یکدست برسیم.

اجازه دهید تا کرم کاستارد از حرارت بی افتد و گرمای خود را از دست بدهد.

بستنی خرما و گردو

مرحله ششم روش تهیه بستنی خرما و گردو:

حالا ترکیب خامه و وانیل را به کرم قبل اضافه کنید و همه مواد را هم بزنید تا کاملا یکنواخت و یکدست شود؛ سپس خرماهای نرم و خرد شده و گردوهای خرد شده را به مواد قبل بی افزایید و همه مواد را هم بزنید؛  بهتر است این ترکیب آماده شده را داخل یک ظرف فلزی بریزید چون قرار است آن را در فریزر قرار دهیم تا کاملا ببندد.

بستنی خرما و گردو

ظرف را به مدت حداقل 5 ساعت در فریزر قرار دهید تا کاملا ببندد و بستنی شما آماده شود، اگر گهگاه به آن سر بزنید و کل مواد را هم بزنید در کیفیت بستنی شما موثر خواهد بود.

نکته: اگر از خامه حجیم برای این بستنی استفاده می کنید سعی کنید ترکیب مواد بستنی را خیلی هم نزنید چرا که بافت لطیف و پف دار بستنی از بین می رود.

بستنی خرما و گردو

منبع : mamifood.org


.
لینک کوتاه مطلب :

پیشنهاد ما به شما

طرز تهیه و دستور پخت خوراک فست فودی خیلی ساده – تاپ روز

دستور پخت خوراک فست فود ساده در حال حاضر تصمیم دارم غذایی ساده و معمولی …

طرز تهیه و دستور پخت کاپلت مرغ – تاپ روز

کاپلت مرغ از آن دست غذاهای جدیدی است که هم ظاهر زیبایی دارد و هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =